UBIERAMY MISIE

29.99 zł 20.99 zł
Ułóż plansze z czterema porami roku, a potem dopasuj ubranka misiów do odpowiedniej pory roku przedstawionej na obrazku. Gra rozwija wyobraźnię i uczy dziecko jaki strój pasuje na daną porę roku.Wiek: od 3 lat.

Liczba elementów: 84

Wymiar planszy: 27,5 x 16 cm

Wymiar pudełka: 20 x 17 x 8 cm

Informacje o produkcie:

UBIERAMY MISIE pomaga:

  • - rozwijać zdolności manualne dziecka

  • - rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową

  • - rozwijać słownictwo związane z porami roku

  • - rozwijać słownictwo związane z ubraniami

  • - rozwijać komunikację językową i społeczną

  • - zachęcać do obserwacji i kojarzenia faktów

Propozycja 1 – Kiedy zakładamy czapki? (2 – 4 osoby)

1. Prosimy dzieci, aby podały swoją ulubioną porę roku, a następnie odnalazły w kartoniku Ubieramy Misie pasujące elementy i ułożyły wybrane przez siebie sezony. W przypadku starszych dzieci możemy zastosować dodatkowo czasowy czynnik rywalizacji.

2. Następnie każde dziecko ma za zadanie opowiedzieć o ułożonej przez siebie porze roku, skupiając się na jej cechach charakterystycznych.

3. Teraz zadajemy dzieciom pytania, np.: kiedy zakładamy czapki? Która pora roku ma najwięcej słoneczka? O której porze roku żółcą się liście? W czasie której pory roku sadzimy warzywa? Itp. Gra polega na tym, że prawidłową odpowiedź udzielić powinno dziecko, które ułożyło odpowiednią porę roku. Za każdą prawidłową odpowiedź możemy przyznawać punkty.

4. Zachęcajmy dzieci, aby same ułożyły zestawy pytań dla różnych pór roku i wzajemnie zadawały sobie pytania.

5. Postarajmy się, by dzieci za zebrane punkty otrzymać mogły mini nagrody, jak kawałki owoców czy kredki.

6. Zabawa rozwija wyobraźnię, zdolności logicznego myślenia, uczy dzieci bawić się wspólnie i poznać zwyczaje charakterystyczne danym porom roku.

Propozycja 2 – Pogubione misie (rodzic i dziecko)

1. Zabawa ta jest doskonała nawet dla najmłodszych dzieci. To doskonały sposób na radosne spędzenie czasu z przyjazną, rozwijającą zabawką.

2. Prosimy malucha o ułożenie 4 kart pór roku z puzzli Ubieramy Misie. Jeśli jest taka potrzeba, pomagamy w układaniu, jednak dajemy dziecku wystarczająco dużo czasu na samodzielne ukończenie zadania.

3. Następnie, celowo, układamy puzzle misiów do niepasujących układanek. Misie z lata do jesieni, misie z wiosny do zimy itp.

4. Zadaniem dziecka jest pomóc zagubionym misiom wrócić do właściwych kart.

5. Kibicujemy maluchowi w jego staraniach i wyrażamy dumę z jego troski o pogubione misie.

6. Zabawa uczy dzieci dbać o innych, nasila ich zdolności empatyczne, pomaga prawidłowo kojarzyć fakty.

Propozycja 3 – Odbicie lustrzane (rodzic i dzieci)

1. Do zabawy przygotujmy czyste kartki i coś do rysowania. Pomieszajmy w kartoniku elementy gry Ubieramy Misie.

2. W zależności od tego, ile dzieci bierze udział w zabawie, tyle kartek będzie nam potrzebnych. Dla każdego dziecka szkicujemy portret jednego misia na wzór tego z układanki Ubieramy Misie.

3. Dzieci w tym samym momencie dostają obrazki, a ich zadaniem jest odgadnięcie o którego misia chodzi, a następnie odnalezienie właściwych puzzli w kartoniku i ułożenie karty pory roku wraz z odpowiednimi misiami.

4. Każdego małego zucha, który prawidłowo odgadł i ułożył obrazek nagrodzić możemy żelkowym miśkiem.

5. Dzieci mogą po skończonym zadaniu wymienić się obrazkami, pomieszać puzzle i zacząć zabawę od początku. Dla starszych pociech wprowadźmy rywalizację czasową.

6. Zabawa trenuje zdolności kojarzenia i szybkiego wyciągania wniosków. Uczy dzieci bawić się w grupie, koncentrować na zadaniu, a nagrody wprowadzają czynnik motywujący.

Wszystkie produkty