POMYSŁY NA CHATKA BABY JAGI 3D

CHATKA BABY JAGI 3D

 

Propozycja 1 - Opowiem wam bajeczkę ( opiekun i dzieci)

1.Zabawa odpowiednia nawet dla większej grupy dzieci. Gra Chatka Baby Jagi wspaniale sprawdzi się w przedszkolach, zerówkach, na przyjęciach dla dzieci i wszędzie tam, gdzie spotykają się maluchy. 

2.Prosimy dzieci o ułożenie domku 3D, a następnie umieszczenia postaci we właściwych miejscach. 

3.Następnie prosimy maluchy, aby z pamięci opowiedziały, co wiedzą o bajkach, gdzie występuje postać Baby Jagi oraz Jasia i Małgosi. 

4.Na koniec sięgnijmy po wersje papierową bajki i przeczytajmy dzieciakom całą historię. Dzieci, które zaczynają czytać mogą na zmianę wymieniać się bajką i czytać po fragmencie. 

 

Propozycja 2 – Wskaż i nazwij ( rodzic i dziecko)

1.Domki 3D dostarczają wiele pomysłów na zabawę. Jednym z nim jest zabawa o nazwie, wskaż i nazwij. Potrzebujecie jedynie Domku 3D. 

2.Prosimy dziecko o ułożenie wszystkich elementów chatki. Jeśli ma z tym problem, możemy mu nieco pomóc lub podpowiedzieć. Należy pamiętać, że najmłodsze dzieci potrzebują więcej czasu. 

3.Kiedy Chatka Baby Jagi jest gotowa, zaczynamy zadawać dzieciom pytania. 

4.Pytania mogą mieć formę wskaż, na przykład: wskaż grzybka muchomorka, wskaż studnie, wskaż starszą kobietę, itp. 

5.Pytania mogą mieć formę nazwij, na przykład: nazwij wszystkie postacie widoczne przed chatką, nazwij zwierzątka, które widzisz; nazwij rośliny widoczne wokół chatki. 

6.Zabawa pozwala nawiązać bliskość między rodzicem a dzieckiem, tworzy poczucie bezpieczeństwa i ufności. Maluch uczy się wykonywać proste polecenia i lepiej rozumieć otaczający go świat. 

 

Propozycja 3 – Tak tworzy się bajka ( opiekun i dzieci)

1.Do zabawy potrzebna będzie nam książka o przygodach Jasia i Małgosi, a także Domek 3D – Chatka Baby Jagi. 

2.W zabawie brać może dowolna liczba dzieci oraz opiekun. Osoba dorosła zaczyna czytać bajkę, a w tym samym czasie dzieci układają puzzle. 

3.W trakcie, jak rozwija się opowieść, rozwija się także jego obraz z puzzli. 

4.Dzieci mogą dynamicznie bawić się elementami, ustawiając je adekwatnie do akcji w bajce. 

5.Na koniec dzieci mogą kolejno opowiedzieć, co w bajce najbardziej im się podobało. 

6.Zabawa uczy dzieci współpracy i zgodnej zabawy. Rozwija zdolności manualne i umiejętność budowania rozbudowanych zdań.