POMYSŁY NA LOKO ABC ENG

LOKO ABC ENG

 

 

Propozycja 1 – Kolejka do wiedzy (2 – 3 dzieci)

1.Gra dla dzieci, które poznają alfabet w języku angielskim. Do zabawy potrzebne będą puzzle z gry Loko ABC ENG. Mieszamy puzzle i rozsypujemy je na kupkę. 

2.Znajdujemy lokomotywę i ustawiamy ją tak, aby znalazło się wystarczająco dużo miejsca do podłączenia wagoników. 

3.Dzieci siadają w rządku. Ich zadaniem jest wymawiać po angielsku nazwy literek we właściwym porządku. Jeśli dziecko wykona dobrze zadanie, może odszukać właściwy puzzel i doczepić go do lokomotywy. 

4.Jeśli natomiast dziecko nie odgadnie prawidłowo kolejnej litery lub nie wymówi jej prawidłowo, szansa przechodzi na następnego gracza. 

5.Zabawa trwa do momentu, aż lokomotywa nie zostanie ułożona. Zabawę powtarzać można kilkakrotnie. 

6.Gra błyskawicznie uczy dzieci alfabetu i prawidłowego wypowiadania liter w języku angielskim. Czynnik rywalizacji motywuje dzieci do szybszej i bardziej efektywnej nauki. 

 

Propozycja 2 – Kto siedzi na wagoniku? (rodzic i dziecko)

1.Propozycja doskonała dla dzieci uczących się języka angielskiego. Potrzebne będą puzzle z gry Loko ABC ENG oraz podstawowa znajomość nazw przedmiotów i wymowy w języku angielskim. 

2.Wysypujemy z pudełka puzzle i prosimy dziecko o ułożenie ich we właściwej kolejności. Puzzle po rozłożeniu mają około 2 metrów, upewnijmy się więc, że nasz maluch będzie mógł bez przeszkód skończyć zabawę. 

3.Następnie bierzemy kartkę i dwa mazaki, zielony oraz czerwony. 

4.Prosimy dziecko o wymawianie po angielsku nazw przedmiotów, które znajdują się nad wagonikami. 

5.Za każdą prawidłową odpowiedź, rysujemy na kartce zielony „ptaszek”, nieprawidłowe natomiast oznaczamy czerwonym X. 

6.Jeśli dziecko ma problemy, możemy podpowiedzieć mu prawidłową odpowiedź.

7.Bawić możemy się codziennie, aż do momentu, w którym dziecko prawidłowo wypowiadać będzie wszystkie angielskie słowa, a na kartce znajdować będą się same zielone „ptaszki”. 

8.Dziecko cieszy się, że może spędzić czas z rodzicem. Uczy się lepszej wymowy języka obcego, poznaje system ocen i zyskuje motywację do osiągania lepszych wyników. 

 

Propozycja 3 – Przygoda z alfabetem (rodzic i dziecko)

1.Do zabawy wystarczą nam same puzzle z gry Loko ABC ENG. Zapraszamy malucha do wspólnej zabawy, podczas której nauczy się alfabetu oraz kojarzenia dźwięku litery z jej odpowiednikiem graficznym. 

2.Prosimy dziecko o prawidłowe ułożenie 2-metrowych puzzli Loko ABC ENG. Następnie maluch zamyka oczy.

3.W tym czasie odwracamy niektóre puzzle z literkami. Dla młodszych dzieci 1-2 kartoniki, dla starszych większą ich ilość. 

4.Zadaniem naszej pociechy jest prawidłowe odgadnięcie, jakie litery znajdują się za zakrytymi kartonikami. 

5.Każdy odgadnięty puzzel odwracamy na prawidłową stronę, jeśli dziecko udzieliło złej odpowiedzi – puzzel pozostaje zakryty. 

6.Zabawa może ciągnąć się w nieskończoność – maluchy uwielbiają tego typu zagadki, w których mogą się sprawdzić.